Карта сайту

Що потрібно знати підприємцю по виїзний і виносній торгівлі?

27.06.2019

Виїзна та виносна торгівля відносяться до роздрібної торгівлі через дрібнооптову мережу і є однією з форм позамагазинного продажу товарів, під час якого приміщення не мають торговельного залу для споживачів. Вимоги до організації дрібнороздрібної торговельної мережі, її приміщень та обладнання встановлено «Правилами роботи дрібнороздрібної торговельної мережі» затвердженими Наказом Міністерства економіки № 369/96 (далі – Правила). Продаж товарів здійснюється через пункти не капітальної забудови – кіоски, ларьки, палатки, павільйони для сезонного продажу товарів, торговельні автомати, засоби пересувної мережі – автомагазини, автокафе, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки), розноски, лотки, столики тощо.

Виїзна (виносна) торгівля може здійснюватися на ринках, ярмарках або в інших дозволених для цього місцях. Пункти дрібнороздрібної торгівлі розміщуються згідно письмового дозволу місцевого органу державної влади (органу місцевого самоврядування). Видаються такі дозволи відповідно до вимог Земельного кодексу України, законодавства про благоустрій населених пунктів, планування і забудову території, санітарного та епідемічного благополуччя населення, пожежної охорони, державної автоінспекції та архітектуру (п.16. Правил). Згідно п.30 «Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» затвердженого Постановою КМУ 833/2006 виїзна і виносна торгівля продовольчими товарами, готовими до вживання, а також продаж швидкопсувних продтоварів здійснюється у відведених для цього місцях за умови наявності дозволу пересувних малих архітектурних форм (далі – МАФ). При цьому п.35 «Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони», затверджених Постановою КМУ 198/1994 встановлено заборону на розміщення МАФів біля фасадів адміністративних і культових будівель, безпосередньо біля пам'ятників, фонтанів, клумб, оглядових і панорамних майданчиків, скульптурних та інших елементів оздоблення будинків і декоративного благоустрою території, ближче 20 метрів до перехресть вулиць, в охоронних зонах інженерних комунікацій, на зупинці громадського транспорта на відстані ближче 20 метрів в обидва боки по тротуару від установленого дорожнього знака, на штучних спорудах (крім випадків, коли розміщення цих споруд передбачено проектом будівництва або реконструкції, погодженим та затвердженим в установленому порядку), ближче ніж за 100 метрів до залізничних переїздів. Орган місцевого самоврядування може відмовити в наданні дозволу, зокрема, з таких причин:

  • подання встановленого пакета документів не в повному обсязі;
  • виявлення недостовірної інформації в поданих документах;
  • цільове призначення наявної у заявника земельної ділянки (у разі виносної торгівлі) не відповідає предмету дозволу;
  • відсутність в переліку основних видів діяльності підприємства за даними ЄДР виду діяльності, пов'язаного з предметом дозволу.

Джерело: http://zahust.com/item/589-pamiatka-pidpryiemtsiu-shchodo-vyiznoi-ta-vynosnoi-torhivli