Карта сайту

Роль влади у створенні сприятливих умов для розвитку підприємництва у м.Харкові

26.04.2019

25.04.2019 Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР разом з науково-дослідним центром ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові на 2018-2022 роки було проведено круглий стіл на тему: «Роль влади у створенні сприятливих умов для розвитку підприємництва у м.Харкові» 

Учасники круглого столу обговорювали проблеми створення і підтримки максимально сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу у м. Харкові, враховуючи сильні і слабкі сторони окремих районів міста, особливостей їхнього соціально-економічного розвитку, технологічних та демографічних процесів. 

Зрозумілим для всіх є важлива роль суб’єктів малого та середнього підприємництва у економічному та соціальному розвитку економіки міста.

На засіданні круглого столу було розглянуто основні макроекономічні фактори, що на сьогодні перешкоджають розвитку підприємництва, як то сучасний воєнний конфлікт на сході України, непривабливий інвестиційний клімат в регіоні та країні в цілому; відтік інвестицій та інших коштів за кордон; низька конкурентоспроможність вітчизняних підприємств та інші. Але поряд з цим виділено і багато переваг, які сприяють розвитку підприємництва, зокрема ті, що зумовлені діями міської влади. 

По-перше, це налагодження ефективного діалогу та співпраці місцевої влади та підприємницької громадськості через різноманітні заходи. Тут вагому роль відіграє Координаційна рада з питань розвитку підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності та залучення інвестицій при Харківському міському голові щодо вирішення актуальних питань розвитку підприємництва міста Харкова, питань нормативно-законодавчої бази для подальшого внесення відповідних пропозицій на урядовому рівні, основна мета функціонування якої є повна взаємодія і консолідація представників влади, громадських організацій, підприємництва та наукових кіл у напрямку розвитку малих підприємств на території міста Харкова. 

По-друге, було обговорено пріоритетні заходи для поліпшення ситуації щодо розвитку підприємницької діяльності в м. Харкові. Це зниження податкового навантаження та надання пільг новоствореним підприємствам, подальше забезпечення ефективного функціонування єдиного вікна для реєстрації та ведення бізнесу, запровадження системи кредитування підприємницької діяльності з ресурсів місцевого бюджету, впровадження пільгових позик банківських та інших фінансових установ на ведення бізнесу, створення пільгових умов щодо оренди приміщень, рекламної площі, участі підприємців м. Харкова у міжнародних заходах та торгових місіях до інших держав.

По-третє, розглянуто проблему надання можливостей кар’єрного розвитку для демобілізованих учасників бойових дій, частина з яких є безробітними, але потенційно готова до відкриття власної справи 

На розгляд представників круглого столу було представлено та обговорено перспективну тематику з підприємницьких проблем для проведення вебінарів. За результатами проведених у першому кварталі 2019 року двох вебінарів через дистанційну систему консультування було отримано низку питань щодо можливостей для малого та середнього бізнесу у системі «розумне місто» (вебінар «Kharkiv Smart City: малий бізнес для розумного міста») та отримання коштів від Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні, у межах програми підтримки малого бізнесу «Будуй своє!» від ПАТ «Державний ощадний банк України» (вебінар «Джерела фінансової підтримки малого та середнього бізнесу»). Тому таку діяльність актуально продовжувати.

У підсумках дискусії учасники круглого столу підкреслили, що виступають за стабільні та однакові правила гри для всіх підприємців, розширення можливостей для індивідуальних підприємців і малого бізнесу, бо його розвиток – це гарний запобіжник трудової міграції, легкий старт для успішної підприємницької кар’єри і власного добробуту, а також за взаємодію з місцевими органами влади для створення прозорих та рівних умов ведення бізнесу, що стимулюватиме розвиток професійного підприємництва в Україні.