Карта сайту

ДАУГАВПІЛС, Латвія

21.09.2023

Протокол про наміри співпраці між містом Харків, Україна, і містом Даугавпілс, Латвійська Республіка, підписано 6 лютого 2006 р.

Даугавпілс, раніше Двінськ, Дінабург, Борисоглєбськ - друге за розмірами і значенням місто Латвії після столиці Риги. Центр східного краю Латвії – Латгалії.

Територія: 72,48 кв. км.

Населення: 78 850 человек (2023)

Географічне положення

Місто розташоване на річці Даугава (Західна Двіна), поруч з кордонами Литви (25 км) та Білорусі (33 км).

Історія

Місто заснував за указом барона Ернеста фон Рацебурга лівонський орден у 1275 році на березі річки Двіни як замок Дінабург. У 1561-1772 рр. Дінабург належав Речі Посполитій і був центром Лівонії. Міські права отримав у 1582 р. У 1656-1667 рр. – російське місто Борисоглєбськ. Перейменований у Двінськ у 1893 р. 31 грудня 1917 р. постаново РНК РРФСР Двінський повіт Вітебської губернії було передано до складу «Радянської Латгалії». У січні 1920 р. місто окупували польські війська, що прийшли на допомогу Латвійській Республіці. Тоді ж місто очищено від загонів латвійського радянського уряду (латиських стрільців) та перейменовано латишами в Даугавпілс. На основі мирного договору, укладеного 11 серпня 1920 р. в Ризі, Двінськ та Двінський повіт передали від Росії Латвії.

Освіта та культура

Даугавпілс має свій університет, низку філій ризьких вищих шкіл, 7 ремісничих училищ, понад 20 загальноосвітніх шкіл, серед них – російські, 5  латиських, одна польська.

Гості міста можуть відвідати Даугавпілський краєзнавчий та художній музеї, державний театр, кінотеатр «Renesanse».

У місті відбувається багато популярних міжнародних фестивалів: фестиваль хорової духовної музики – у січні; фестиваль традиційних масок – у лютому; фестиваль джазу – у квітні; святкування Дня міста – у червні; вересневі дні камерної музики.

Місто дало світу короля танго Оскара Строка, художника Марка Ротко, актора та режисера Соломона Міхоелса.

Головна історична пам’ятка міста – російська фортеця початку ХІХ ст., побудована під керівництвом К. Оппермана. В Дінабурзькій фортеці утримували В.Кюхельбекера.

В Даугавпілсі працюють консульства Росії та Білорусі.

Економіка

Місто має різноманітний розвинутий промислово-галузевий спектр, широку мережу соціальної інфраструктури та торгівлі.

Даугавпілс — важливий транспортний вузол між Росією (до кордону 120 км) та Євросоюзом.

Міста-побратими

Хадерслев (Данія) – з 1993 р.
Нарофомінськ (Росія) – з 1997 р.
Феррара (Італія) – з 1998 р.
Мутала (Швеція) – з 1998 р.
Вітебськ (Білорусь) – з 1998 р.
Радом (Польща) – з 2003 р.
Центральний адміністративний округ Москви (Росія) – з 2003 р.
Рамла (Ізраїль) – з 2003 р.
Харбін (КНР) – з 2003 р.
Панєвєжис (Литва) – з 2004 р.
Санкт-Петербург (Росія) – з 2004 р.

Партнерство «Харків-Даугавпілс»

Партнерські міжмуніципальні відносини Харкова та Даугавпілса було започатковано в лютому 2006 року, коли офіційна делегація міста Харкова на запрошення голови Даугавпілської міської думи відвідала Латвію і підписала Протокол намірів про співробітництво між двома містами.

З тих пір відбуваються регулярні активні обміни в різних галузях, зокрема, було підписано угоду про співробітництво між ХНУ ім. В. Н. Каразіна та Балтійським Російським Інститутом; організовано в Даугавпілсі виставку відомого харківського фотохудожника В. Оглобліна «Прогулянки Харковом». Представники даугавпілської школи спортивного танцю взяли участь у традиційному фестивалі-конкурсі бального танцю «Кубок міста Харкова - 2006». Відбувається обмін офіційними делегаціями з нагоди Дня міста та взаємний обмін досвідом розв'язання соціально-економічних проблем міста. Харківська делегація взяла участь у форумі міст-побратимів Даугавпілса, що відбувся у червні 2007 р., а офіційна делегація Даугавпілської міської думи взяла участь у святкуванні Дня міста Харкова  2007 р.

У 2008 році планується підписання повномасштабної Угоди про побратимство двох міст.

www.daugavpils.lv