Карта сайту

ЛІЛЛЬ, Франція

19.09.2023

Угоду про побратимство між містами Ліллем і Харковом підписано у вересні 1978 р. Оновлену Угоду про побратимство підписано 6 червня 1998 р.

Населення: 236 234 чол. (2020) (з комунами - 1,5 млн)

Мова: французька, фламандська

Територія міста: 879 кв. км.

Релігія: католики - 76 %, мусульмани - 5 %, протестанти - 2 %, юдеї - 1 %

Географічне положення

Місто Лілль – столиця Фландрії, найбільше місто регіону Па-де-Кале, серце однієї з найбільших французьких агломерацій, що об’єднує 125 комун (населених пунктів).

Економіка

Лілль посідає перше місце у Франції з текстильного виробництва, друге за кількістю літературних видань, третє за машинобудуванням, електропромисловостю, хімічною, фармакологічною промисловостю та медициною, четверте з виробництва продуктів харчування. Лілль є третім за значенням фінансовим центром Франції та посідає друге місце у сфері страхової діяльності: 2560 закладів, що пропонують консалтингові та страхові послуги.

Транспорт

Лілль – це великий транспортний вузол. Новий аеропорт, що був відкритий у 1996 р., може прийняти 1,5 млн пасажирів. В Ліллі розташований третій за значенням порт Франції.

Історичні пам'ятки, культура, спорт, дозвілля

Окрасою Лілля є його Художній музей, що за багатством своєї колекції посідає друге місце після Лувру, а також музей сучасного мистецтва та Оперний театр.

Освіта

Лілль – це студентське місто. Найбільш престижними навчальними закладами є Університет м. Лілля, Вища школа журналістики (друга в країні після Паризької), Лілльський регіональний шпитальний університетський центр, Національна регіональна консерваторія та ін.

Побратимські відносини

Поновлена угода про побратимські зв’язки була підписана у червні 1998 р. З того часу було організовано та проведено багато зустрічей у Харкові та Ліллі, а також стажувань у таких сферах, як організація місцевого самоврядування, фінанси, управління персоналом, загальне управління та урбанізм, використання міських та промислових відходів, будівництво, відбудова житла.

У сфері освіти відбувалися обміни між Лілльським університетом та Харківським державним політехнічним університетом за програмою «ТАЦИС-ТЕМПУС». Протягом 1996-1999 рр. Харківський міськвиконком і мерія м. Лілля реалізували три проекти в рамках програми «ТАЦИС – поріднені міста» в галузі міської комунікації, системи водопостачання та водоочищення, політики міського планування та освоєння територій.

З 27 вересня до 2 жовтня 1999 р. були проведені Дні Харкова в Ліллі, за програмою яких відбувалися зустрічі в мерії м. Лілля, Торгово-промисловій палаті, зустрічі з представниками Національного центру державної територіальної адміністрації, виставка картин у Великому залі мерії та концерти харківських музичних колективів.

Велику допомогу Благодійному фонду допомоги інвалідам Чорнобиля надала Асоціація пекарів м. Лілля, що передала на благодійних засадах обладнання для булочної-кондитерської.

Мала успіх участь Харківських шкіл у спільній акції «Дні Інтернету». Перукарі нашого міста брали участь у Міжнародному конкурсі перукарського мистецтва, що відбувався у м. Ліллі у листопаді 1999 р.

www.lille.fr