Карта сайту

Відбувся круглий стіл на тему «Програма підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові на 2018-2022 роки: обговорення заходів»

20.02.2018

19.02.2018 Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР спільно з науково-дослідним центром «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» ХДУХТ під егідою Академії економічних наук України було проведено круглий стіл на тему «Програма підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові на 2018-2022 роки: обговорення заходів». 

Учасники круглого столу обговорили основні заходи Програми підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові на 2018-2022 роки (затвердженої рішенням 16 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 08.11.2017 № 834/17) (далі ‒ Програма), які спрямовані на створення сприятливих умов, необхідних для стабільного та ефективного розвитку сфери підприємництва у місті. Програмою передбачено виконання заходів у наступних напрямках: удосконалення нормативно-правової бази у сфері підприємницької діяльності, фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка, ресурсне та інформаційне забезпечення підприємництва, розвиток інфраструктури підтримки підприємництва.

Особливу увагу було приділено обговоренню роботи з оновлення електронного сервісу «Допомога підприємцю» веб-сайту «Підприємництво та споживчий ринок міста Харкова». Головне завдання електронного сервісу «Допомога підприємцю» ‒ надання в онлайн-режимі дистанційних консультацій і допомоги підприємцям в розробці бізнес-планів, організаційних схем і технологій ведення бізнесу, інвестиційних проектів з урахуванням міжнародних стандартів.

Окремим дискусійним питанням круглого столу був розгляд пропозицій Молодіжної ради при Харківському міському голові щодо формування платформи B2B на веб-сайті «Підприємництво та споживчий ринок міста Харкова», з метою полегшення відкриття власного бізнесу молодими підприємцями та пошуку необхідних для роботи послуг у бухгалтерській, фінансовій, страховій, юридичній та інших сферах. Дана пропозиція отримала активний відгук представників студентства та молодих підприємців.

Учасники круглого столу обговорювали питання щодо необхідності організації співпраці з інфраструктурами підтримки малого і середнього підприємництва інших міст України та Європейських країн з метою обміну досвідом та підвищення ефективності роботи з підприємцями. 

Також було запропоновано конкретні шляхи організації роботи у напрямку створення бази даних фінансово-кредитних установ, грантових організацій, інвестиційних центрів, фондів підтримки підприємництва, краудфандингових платформ, стартап-центрів та переліку їх послуг для малого та середнього бізнесу. Окрім того, жваву зацікавленість викликала пропозиція організації зустрічей у різних форматах з висвітлення позитивного досвіду ведення підприємницької діяльності успішними підприємцями.