Карта сайту

ТЯНЦЗИНЬ, КНР

11.09.2023

Угоду про встановлення побратимських зв'язків між містами Харковом і Тяньцзинем підписано 14 червня 1993 р.

Населення: 13 866 009 чол. (2020)

Мова: китайська 

Територія міста: 11 тис. кв. км.

Релігія: конфуціанство, таоїзм, буддизм

Географічне положення

Місто розташоване на Північно-Китайській рівнині, приблизно за 50 км від узбережжя затоки Бойхавань Жовтого моря. Тяньзинь називають «морськими воротами» Пекіна. Виникло у ХІІІ ст. на місці рибальського селища Чжигу. Назву Тяньцзинь одержало у 1405 р.
 
Економіка

Тяньцзинь – важливий торгово-розподільчий пункт: тут здійснюється понад чверть зовнішньоторгових операцій. Особливо розвинута текстильна промисловість: переважно бавовняно-паперові тканини, ковдри. Інші галузі промисловості – харчова, тютюнова, гумова, шкіряно-взуттєва, паперова, сірникова.

Зростає питома вага галузей важкої промисловості – металургії, машинобудування, хімічної промисловості. У місті розвинуте виробництво електротехнічного, текстильного, гірничого обладнання, дизелів, моторів, суден, сталевих конструкцій, інструментів, точних приладів, верстатів, сільськогосподарських машин, авто- і трактороскладання.

На околицях міста розташований Тяншанський кам’яновугільний басейн, родовище залізної руди, соляні промисли Чанлу. Також розвинуте будівництво та овочівництво

Транспорт

Тяньцзинь - великий вузол залізничних та повітряних зв’язків, річковий порт.

Освіта

Місто Тяньзинь має два університети.

Побратимські відносини

Делегація Народного уряду міста Тяньцзинь відвідала Харків з 20 до 25 серпня 1993 р. Китайська делегація побувала на Харківському заводі агрегатних верстатів, у Медичному центрі міської лікарні невідкладної допомоги № 4, прийняла участь в урочистостях, присвячених 50-річчю визволення Харкова від німецької окупації.

У результаті співпраці двох міст у 1993 р. було досягнуто домовленостей про взаємне розміщення реклами в містах із залученням комерційних структур; про підготовку проекту зі створення в Харкові Центру китайської медицини; про обмін візитами спеціалістів у роботі з інвалідами; про обмін педагогами, спортивними та культурними делегаціями.

Після аварії на Диканівських очисних спорудах у вересні 1995 р. в Харків було доставлено вантаж з гуманітарною допомогою з міста Тяньцзиня з медикаментами, приладами та товарами, життєво необхідними Харкову, вагою 5220 кг.

У березні 1997 р. харківська делегація відвідала Міжнародну ярмарку китайських товарів, що проходила в Тяньцзині. У 1998 р. відбувся обмін делегаціями між урядом провінції Хебей, не території якої розташований Тяньцзинь, і Харковом. Харківська делегація в грудні 1998 р. відвідала міста Шицзяджуаня, столицю провінції, Тяньцзинь та промисловий центр Тань-Шань з метою вивчення китайського досвіду функціонування та розвитку вільних економічних зон, порядку залучення іноземних інвестицій та кредитів на розвиток суб’єктів економічної діяльності ВЕЗ та їхнього ефективного використання в майбутньому.