Карта сайту

«Financial Times» визнав Харків найефективнішим у Європі містом для інвестицій

18.05.2018

Сьогодні, 18 травня Харківський міський голова Геннадій Кернес отримав сертифікат про перемогу в рейтингу «fDi Magazine» (спеціалізованого видання «Financial Times») «Європейські міста та регіони майбутнього 2018-2019». У категорії «Великі міста» Харків переміг у номінації «Економічна ефективність». Нагороду вручила головний редактор видання Кортні Фінгар, яка приїхала на конференцію «Харків: розвиток та інвестиції», що була відкрита сьогодні.

«Ми збираємо об'єктивні дані і аналізуємо їх по декількох категоріях. Харків – велике місто, і це дуже конкурентна категорія, оскільки в Європі багато міст-важкоатлетів, розвинених і стабільних. Але наші експерти враховують також промисловий потенціал, людський капітал і стиль життя, тому що ці показники дуже важливі для інвесторів. У Харкові найнижчий рівень безробіття в Україні, він лідирує по числу великих інфраструктурних проектів, щодо фінансування освіти та залучення молоді в інтелектуальну працю. Сукупність цих факторів робить його привабливим місцем для вкладень в самих різних напрямках», – сказала перед врученням сертифікату Кортні Фінгар.

«Дякую за високу оцінку, це результат спільної роботи нашої команди. Свого часу ми прийняли єдине правильне рішення – не просто триматися на плаву, а дивитися в майбутнє, вкладати в перспективу. Повноваження Харківської міської ради дозволили ініціювати ряд пропозицій щодо вкладення в інфраструктуру для найбільших інвестиційних банків Європи та світу. І сьогодні, після складних переговорів, за підтримки центральної влади і дуже професійного, зацікавленого підходу наших партнерів, ці проекти працюють, будучи прикладом для інших міст України», – сказав у відповідь  Геннадій Кернес.

За останній рік Харківська міська рада домовилася відразу про кілька великих інвестицій: Європейський банк реконструкції та розвитку і Європейський інвестиційний банк виділили 320 млн. євро на продовження будівництва метрополітену і вагони для нього, Світовий банк вкладає 40 млн. дол. в розпочате будівництво багатофункціонального комплексу з переробки і утилізації побутових відходів, тривають програми іноземних інвесторів з реконструкції очисних споруд, модернізації тепломереж, енергоефективності житла, оновлення наземного громадського транспорту.

«Переконаний, що великі інвестиції та успішні ідеї не приходять на порожнє місце, на сухий грунт. Безумовно, ми розраховуємо на активізацію приватного сектора, але вже сьогодні місцеве самоврядування, діючи від імені громади, бачить і пропонує перспективні напрямки і отримує довіру від міжнародних донорів», – зазначив міський голова.

За словами директора ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера, який був присутній на церемонії, результат аналізу «Financial Times» – це незалежна і якісна оцінка, потрібна бізнесу. «Це хороша новина, яку необхідно поширювати. ЄБРР вже працює з містом по великих проектах, і це підкреслює безпеку і перспективу Харкова», – сказав керівник ЄБРР в Україні.

Джерело: офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету