Карта сайту

Накладання штрафних санкцій при відмові здійснення розрахункових операцій банківським картками

26.05.2022

У податковій нагадали про накладання штрафних санкцій при відмові здійснення розрахункових операцій банківським картками.

Юридичне управління Головного управління ДПС у Харківській області інформує, Законом України від 15 березня 2022 року  №2120-IХ «Про внесення змін до Податкового України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до п. 1 ч.1  ст.255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).

Пунктом 1 ч.1 ст. 255 КУпАП встановлено, що уповноважені особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та його територіальних органів мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у справах про адміністративні правопорушення вчинені, зокрема, за ст. 163 прим. 15 КУпАП.

Статтею 163 прим 15 КУпАП визначено, що порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів - тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу - підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дія, передбачена ч.1 ст.163 прим. 15 КУпАП, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.