Карта сайту

Відбувся круглий стіл на тему «Ефективна взаємодія міської влади, бізнесу та освіти: підсумки року»

27.12.2017

26.12.2017р. Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради спільно з науково-дослідним центром «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» ХДУХТ під егідою Академії економічних наук України, в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові на 2012-2017 роки проведено круглий стіл на тему «Ефективна взаємодія міської влади, бізнесу та освіти: підсумки року».

Учасники круглого столу обговорювали питання ефективності співпраці міської влади, бізнесу та Університету. Спікерами було наголошено, що участь науково-дослідного центру ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» у Програмі підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові, що розпочалася ще у 2014 році, мала на меті підвищення економічної активності та допомоги  розвитку бізнесу в місті.

За результатами поточного, 2017 року,  з метою забезпечення постійного взаємозв’язку з підприємницькою громадськістю міста, представниками Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР і співробітниками Центру регулярно проводились навчальні та навчально-методичні семінари, громадські обговорення, зустрічі представників усіх кіл міжнародного, всеукраїнського та регіонального рівня, круглі столи та інші заходи. Було продовжено  консультування підприємців м.Харкова з питань економічної діяльності на веб-сайті «Підприємництво і споживчий ринок міста Харкова». 

Особливу увагу приділено презентації грантової пропозиції щодо розбудови відкритого бізнес простору для взаємодії підприємців, владних структур та науково-освітніх установ – Муніципальної бізнес-платформи м.Харкова. Дана пропозиція вже вдруге була представлена на Конкурс «Лейпцизька премія інтегрованого розвитку», який відбувся в рамках ІІ Німецько-української конференції міського розвитку «Міста, комфортні для життя», проведеної 01.12.2017р. у м.Львові в рамках співпраці між Федеральним міністерством навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB) та Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон).

Учасники круглого столу обговорили результати роботи та підтвердили, що проведена робота співробітників науково-дослідного Центру ХДУХТ сумісно з органами місцевого самоврядування була досить копіткою та інтенсивною. Усі проведені заходи відповідають сучасним потребам і основним завданням розвитку підприємництва в місті, та мають певний практичний інтерес як для органів влади, так і для науковців, студентів університету, підприємств, що здійснюють діяльність на споживчому ринку м.Харкова. 

Перспективним напрямком роботи з органами місцевого самоврядування є продовження проведення відповідних заходів щодо актуальних питань підприємництва в межах Програми підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням 16 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 08.11.2017 № 834/17.

У структурі нової п’ятирічної Програми серед заходів, які заплановані для сумісної реалізації переважають заходи щодо удосконалення нормативно-правової бази у сфері підприємницької діяльності, фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки, ресурсного та інформаційного забезпечення підприємництва, розвитку інфраструктури підтримки підприємництва, а також заходи з удосконалення веб-сайту «Підприємництво та споживчий ринок міста Харкова».