Карта сайту

Український уряд послабив карантинні обмеження

08.06.2021

Постановою Кабінету Міністрів України № 583 від 02.06.2021 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 № 1236» ввів послаблення карантинних обмежень в Україні. Уряд оновив вимоги до проведення та участі у масових заходах, а також щодо деяких питань перетину кордону, виходячи з сьогоднішніх протиепідемічних умов та потреб реагування. Кабмін, зокрема, дозволив кафе та ресторанам працювати цілодобово, а масові заходи проводити із наповненням залів у дві третини місць. 

Що дозволено:

  • проведення масових заходів за умови перебування однієї людини на чотири квадратних метри площі будівлі, території або наповненості залів не більше двох третин місць. Такі обмеження діятимуть, зокрема, у розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування. Уряд також виключив пункт про заборону роботи закладів харчування після опівночі.
  • проведення масових заходів без обмежень щодо кількості осіб за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу негативного результату тестування на COVID-19 або документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;
  • збільшено заповненість залів до 2/3 для відвідувачів масових заходів та кінотеатрів/театрів, які проводять діяльність без вимоги щодо наявності негативного результату тестування на COVID-19, або документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.

Щодо перетину державного кордону іноземцями та особами без громадянства, то необхідно мати страховий поліс та одну із наступних позицій:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону);
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону);
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.