Карта сайту

У адмінцентри в цьому році надійшло майже 50 тисяч звернень з питання видачі ID-карт

24.10.2018

За перші дев'ять місяців 2018 року в центри надання адміністративних послуг надійшло майже 50 тисяч звернень з питання отримання паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм у вигляді ID-карти. Про це повідомила директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Вікторія Китайгородська. Найбільше звернень фіксується в Регіональному центрі послуг і Прозорих офісах Шевченківського та Київського районів. В Порядок оформлення паспорта в формі ID-карти в Україні Кабінет Міністрів вніс зміни.

«Тепер, якщо громадянин при досягненні 25 та 45-річного віку протягом місяця не звернувся в центр надання адміністративних послуг або до територіального підрозділу міграційної служби для вклейки фото в паспорт-книжечку, то по закінченню цього терміну паспорт старого зразка підлягає обов'язковій заміні на ID-карту. Згідно зі змінами, паспорт з безконтактним електронним носієм (ID-карту) можна обміняти в будь-який час. Однак звертаю увагу наших заявників, що законодавством не передбачена обов'язкова заміна паспорта у вигляді книжки на ID-карту», – підкреслила Вікторія Китайгородська.

З повним переліком необхідних документів для обміну старого паспорта громадянина України на новий з безконтактним електронним носієм можна ознайомитися на офіційному сайті Центру надання адміністративних послуг: https://dozvil.kh.ua/rajony.htm. Там же можна скористатися послугою «Попередня реєстрація в черзі», вибравши зручний день і час для відвідування.

За заміну або оновлення паспорта оплачується адміністративний збір у розмірі 279 грн. при виготовленні протягом 20 робочих днів і 366 грн. при виготовленні за 10 робочих днів. Варто зазначити, що перший паспорт громадянина України видається безкоштовно для осіб, які досягли 14-річного віку.