Карта сайту

У Торгово-промисловій палаті України обговорили методи захисту малого і середнього бізнесу від неправомірних дій контролюючих органів

07.02.2019

У Торгово-промисловій палаті України (далі – ТППУ) відбулося засідання комітету підприємців малого та середнього бізнесу на тему: «Мораторій на перевірки бізнесу закінчився: чого очікувати бізнесу в 2019 році?». Віце-президент ТППУ Ростислав Коробка попередив, що 2019 рік ознаменується для бізнесу роком перевірок.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», підприємець може не допускати до проведення перевірки або вимагати її припинення в разі недотримання контролюючим органом встановленої процедури. Про це повідомив директор Департаменту правової роботи та державного нагляду і контролю Державної регуляторної служби Олександр Барбелюк. Говорячи про процедуру державного контролю, він підкреслив, що для проведення позапланової перевірки на підставі звернення фізичної особи необхідно отримати погодження уповноваженого в цій сфері виконавчого органу.

Говорилося і про роботу інспекційного порталу, на якому можна дізнатися про плани проведення перевірок всіх контролюючих органів (крім податківців), а також аналітику щодо вже здійснених заходів.

Керуючий партнер компанії Dictum, Світлана Мороз, на підставі судової практики 2017-2018 років розповіла про порушення у документах контролюючих органів, які дають право бізнесу не допускати їх до проведення перевірки та успішно оскаржити неправомірні дії.

Типовими порушеннями в напрямках, повідомленнях та наказах про проведення перевірок на практиці є:

  • прострочення: коли перевіряючі приходять на підприємство після терміну, який визначено в наказі про проведення перевірки;
  • підписання наказу про проведення перевірки уповноваженою особою: уповноваженою особою є керівник органу або його заступник;
  • помилки при вказівці коду ЄДРПОУ, назви і місцезнаходження підприємства;
  • перевірку здійснюють особи, які не вказані в направленні;
  • неправильно вказано назву контролюючого органу;
  • проставлення на документах штампа: повинна проставлятися гербова печатка контролюючого органу;
  • недійсне посвідчення перевіряючого.

Нагадаємо, про те, як підготуватися до позапланової перевірки і коли представників органів державного контролю можна не допускати до перевірки. Також які перевірки заплановані для конкретної юридичної особи можна дізнатися на система CONTR AGENT.

Джерело: Ліга Закон https://biz.ligazakon.net