Карта сайту

Вступив в силу новий Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» та повністю змінить підходи до створення і роботи ТОВ і ТДВ

18.06.2018

З 17 червня 2018 року змінюються вимоги до діяльності товариств з обмеженою відповідальністю повністю зміняться вимоги до змісту статутів ТОВ або ТДВ, вимоги до вступу або виходу учасників з таких товариств і до зміни даних про підприємство.

Законом вводиться поняття «корпоративний договір», якого не було раніше. Це договір, який укладається у письмовій формі між усіма засновниками підприємства і в якому вони фіксують свої права та обов'язки. Також зміняться вимоги до складу даних, які є обов'язковими для статуту товариств. Цей склад даних буде зменшений в порівнянні з тим переліком даних, який діє на сьогоднішній день. Такими даними стануть найменування підприємства, склад органів управління і порядок вступу або виходу зі складу учасників, а вся інша інформація вноситиметься за бажанням.

Згідно з вимогами нового закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», всі діючі ТОВ і ТДВ повинні привести свої статути у відповідність до вимог закону протягом року з моменту набрання ним чинності. На цей період всі підприємства будуть звільнені від адміністративного збору за внесення цих змін.

Директор Департаменту реєстрації Олег Дробот пояснив, що закон повністю змінює підхід до виходу окремих учасників зі складу товариства і отримання згоди інших учасників на такий вихід. Також скасовується гранична чисельність складу учасників: якщо раніше їх максимальну кількість становила 100 осіб, то тепер кількість необмежена.

«Цей закон спрямований на боротьбу зі зловживаннями в цій сфері, наприклад, з незаконним отриманням частки в корпоративних правах на таких підприємствах, тобто він спрямований на боротьбу з рейдерством», – підкреслив Олег Дробот.

Джерело: офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету