Карта сайту

Ярмарок вакансій

13.12.2016

ТОП-5 затребуваних вакансій в Харкові

У ТОП-5 найбільш затребуваних вакансій входять (станом на 1 лютого 2019):

1 – провізори;
2 – фармацевти;
3 – водії автотранспортних засобів;
4 – охоронці;
5 – прибиральники.

Крім вищевказаних професій, за даними Харківського міського центру зайнятості, найбільш затребуваними професіями на ринку праці є: менеджери, адміністратори, продавці, касири торговельних залів, токарі, слюсарі, електромонтери, муляри, кухарі, двірники.

Всього в січні цього року в Харківському міському центрі зайнятості були актуальними 8,1 тис. вакансій. На сьогоднішній день актуальні більше 3,4 тис. вакансій, основна частина з цього числа припадає на робітничі професії – 47,4%. Потреба в фахівцях і службовцях складає більше 40%.

Майже 750 вакансій передбачають заробітну плату від 7 до 15 тис. грн. На заробітну плату від 10 до 13 тис. грн. можуть претендувати токарі, наладчики верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням, наладчики агрегатних верстатів, муляри, машиністи-кранівники, бульдозеристи, машиністи тепловоза, менеджери. На заробітну плату від 7 до 10 тис. грн. – фрезерувальники, верстатники широкого профілю, електрогазозварники, водії трамвая, тролейбуса, водії автомобільного транспорту. Заробітну плату від 5 до 7 тис. грн. в міському центрі зайнятості пропонують електромонтерами, слюсарям, швачкам, економістам, інженерам, вчителям.

За даними Харківського міського центру зайнятості на ринку праці існує дефіцит вчителів, вихователів, фармацевтів, молодшого медичного персоналу, продавців, касирів. Затребувані муляри, кухарі, швачки, підсобні робітники, двірники, вантажники, прибиральники, охоронці, колійники.

Всього в 2019 році в Харківському міському центрі зайнятості перебували на обліку 5,7 тис. безробітних (707 осіб – отримали статус безробітного в січні), працевлаштувати вдалося 7,5% (430 осіб). Більш докладно про наявність вакансій можна дізнатися в Харківському міському центрі зайнятості, незалежно від місця проживання.

 

Кадровий потенціал

Харківський регіон – це регіон з потужним трудовим потенціалом. Середньомісячна кількість економічно активного населення у віці 15-70 років в середньому за 9 місяців 2018 року склала 1332,6 тис. осіб.

Середньооблікова чисельність штатних працівників в III кварталі 2018 року склала 371,2 тис. осіб, що на 0,6% більше, ніж у відповідному періоді попереднього року.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій міста в III кварталі 2018 року склала 8077 грн. і в порівнянні з відповідним періодом 2017 року зросла на 22,5%.

За даними державної служби зайнятості станом на 1 лютого 2019 року:
– зареєстровано безробітних – 4,9 тис. осіб;
– кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, залишилося на рівні аналогічної дати 2018 року і склала 8,1 тис. одиниць.