Карта сайту

Харківський енергетичний кластер

29.11.2016

16 вересня 2016 року, проект «Харківський енергетичний кластер» став переможцем у номінації «Кращий інвестиційний проект у сфері житлово -комунального господарства» конкурсу інвестиційних проектів «Харків – стратегія успіху». А вже 13 жовтня 2016 року відбулась перша презентація діючого проекту проректором Харківського національного університету радіоелектроніки Станіславом Ігнатьєвим. У заході взяли участь більше 40 підприємств, які працюють у галузі енергетики та енергоефективності, фінансові установи, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадські організації.

Харківський енергетичний кластер стає дієвим інструментом щодо залучення ресурсів міжнародних донорів та фінансових інституцій у галузь енергозбереження та альтернативної енергетики м. Харкова. Не секрет, що жодне із підприємств енергетичної галузі (мається на увазі «нової енергетики») не зможе отримати фінансування, наприклад, від ЄБРР, а об’єднавши свої можливості, додавши експертів, ця мрія може стати реальністю та перетворитись у реальний проект.

Цей проект є ініціативою двох громадських організацій з України та Польщі – Інституту сталого розвитку та Фонду Менеджерських Ініціатив, та партнеру – Харківського національного університету радіоелектроніки. Кластер підтримується МЗС Республіки Польща і Управлінням інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради. Експертна підтримка Харківському енергетичному кластеру надається в рамках проекту «Українські кластери відновлювальної енергії – реальний інструмент розвитку та ефективної співпраці українських малих та середніх підприємств», який реалізовується Фондом Менеджерських Ініціатив за фінансової підтримки Програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Слід зазначити, що першочергові задачі, на розв’язання яких будуть спрямовані зусилля енергетичного кластеру, знайшли своє відображення у «Стратегії розвитку міста Харкова до 2020 року», що була представлена на Міжнародному форумі «Харків – стратегія успіху».