Карта сайту

НЮ. Живопись. Графика. Скульптура

01.12.2016 - 17.12.2016

Выставка

З 1 по 17 грудня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва буде експонуватися виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової «НЮ. Живопис. Графіка. Скульптура».

Зінаїда Серебрякова (1884-1967) народилася, жила і працювала близько 20 років у селі Нескучному на Харківщині, і майже три роки мешкала у місті Харкові. Вона була визначним майстром у жанрах портрету, пейзажу, натюрморту, і також її приваблював усе життя жанр ню (оголеної натури). «Баня», «Спляча дівчинка» (продана за майже 6 млн. дол.), «Купальниця» та інші картини давно вже стали класикою мистецтва. Про роботи Серебрякової у цьому жанрі найкраще сказав О.М.Бенуа: «В этих этюдах нагого женского тела живет не чувственность вообще... Здесь та нега, та какая-то близость и домашность Эроса, которые... заманчивее, тоньше..., нежели то, что обрел Гоген на Таити...».

Виставка «НЮ», організована Неформальним товариством друзів Зінаїди Серебрякової за результатами художнього конкурсу — це спроба культурного діалогу з Митцем. Навіть якщо деякі роботи за стилістикою дуже далекі від творчої манери Серебрякової, яка вважала себе реалістом, вони все одно доречні на цій виставці, адже діалог з традицією передбачає й її заперечення.

На виставці представлені твори авторів з Харкова, Львова, Москви, Одеси, Сєвєродонецька. Як і в роботах знаних майстрів (М. Попова, Н. Вербук, О.Шила, О.Шеховцова, О.Лисенка, С.Вовчука, В.Кочмара, О.Омельченка, Р.Агасяна, Г.Кавтарадзе, В.Колтуна, В.Шандиби, В. Корягіна, В.Алієва...), так і у творах молодих художників (О.Станічнова, Л.Каменної, Т.Шендрик, Н.Пустовіт...) відчутне прагнення як до вправності «ухопити натуру», так і до наповнення картини чи скульптури життям, теплотою, без чого найвишуканіший витвір мистецтва – лише пуста гра форм.

Ню – жанр, у якому не сховаєшся. Недарма студіювання оголеної натури – неодмінна складова академічної художньої освіти. Тут «оголений» і сам художник: усе, чого він досяг у своїй професії, виробив своє унікальне бачення світу, свій неповторний стиль чи ні – видно неозброєним оком. У ню Зінаїди Серебрякової ми бачимо не тільки прекрасне тіло, а відчуваємо й душу моделі, і також усвідомлюємо уявлення художниці про Людину як таку. Сподіваємося, що те саме можна відчути і зрозуміти, споглядаючи виставку ню сучасних художників за результатами конкурсу імені нашої славетної землячки.

У межах виставки відбудуться три культурологічні акції, які допоможуть шанувальникам мистецтва дізнатися про історію ню та сучасні тенденції у даному напрямку художнього пізнання світу.

Довідки за тел.: (057) 725-12-46; (057) 725-12-47; (057) 725-12-48.