Карта сайту

Кластер НТУ «ХПІ»

29.11.2016

Навчально-дослідний клас-кластер  «Політехнік-125»

Коли створено кластер
25 листопада 2009 року Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та Індустріальна група УПЕК, одна з найбільших машинобудівних компаній України, підписали угоду про створення Навчально- науково-виробничого комплексу (ННВК) «Техноград» і презентували ряд спільних проектів, в т.ч. в області комп'ютерного моделювання фізико-механічних процесів у складних і надскладних механічних системах. 

В рамках заходів було здійснено відкриття в НТУ «ХПІ» унікального спеціалізованого навчально-дослідного класу-кластеру «Політехнік-125».

Завдання кластера
Науковий супровід сучасних проектних розробок на світовому рівні, розробка унікальних спеціалізованих мета-систем комп'ютерного моделювання фізико- механічних процесів у складних і надскладних механічних системах, інтеграція наукових розробок вітчизняних вчених з найпередовішими комп'ютерними технологіями, а також безпосереднє впровадження цих розробок в навчальний процес, науково - дослідні роботи і в виробництво.

Учасники створення кластера
Створення цього навчально-дослідного класу-кластера – результат співпраці НТУ «ХПІ», ІГ УПЕК, компаній РТС (США) і Pro/TECHNOLOGIES (Росія). Це перший проект в серії науково-освітніх програм в рамках ННВК «Техноград». 

24-26 лютого 2016 року делегація НТУ «ХПІ», очолювана ректором Є.І. Соколом, взяла участь у Першій енергетичній асамблеї університетів Європи. Вона проходила в Норвезькому університеті природничих наук і технологій (м. Тронхейм, Норвегія).

Захід має на меті
Cтворення європейського енергетичного кластера і зміцнення співпраці між вищими навчальними закладами Європи для підготовки бакалаврів, магістрів і аспірантів в галузі енергетики. Сучасні тенденції вдосконалення навчального процесу ґрунтуються на наукових дослідженнях і враховують потреби бізнесу.

Результатом участі НТУ «ХПІ» у Першій енергетичній асамблеї вищих навчальних закладів Європи стала попередня згода шести європейських вузів на спільну подачу проектів по мобільності студентів. Це дозволить ХПІ налагодити широкий міжнародний обмін студентами інженерних спеціальностей в сфері енергетики.

З огляду на приклад створення і розвитку європейського енергетичного кластера, а також досвід ХПІ при підготовці інженерів енергетичних спеціальностей, за ініціативою ректора НТУ «ХПІ» Євгена Сокола, університет планує виступити ініціатором створення енергетичного кластера в Україні.

«Європейський енергетичний кластер покликаний підготувати першокласних фахівців для нового енергетичного ринку, в якому визначальна роль буде відводиться на розробку енергозберігаючих технологій і використання поновлюваних джерел енергії. Тому, заручившись попередньою підтримкою європейської спільноти, представники якого брали участь в енергетичній асамблеї, ХПІ прагне до створення українського енергетичного кластера за участю європейських та українських вузів, науково- дослідних інститутів і представників промисловості», – так ректор НТУ«ХПІ» Євген Сокіл пояснює роль харківського університету в розвитку нового енергетичного ринку України.

Сайт кластера