Карта сайту

Відбувся круглий стіл на тему «Перспективи молодіжного підприємництва в Україні»

29.03.2017

28.03.2017 року Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради спільно з науково-дослідним центром «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» ХДУХТ (далі – Центр) під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2012-2017 роки, проведено круглий стіл на тему «Перспективи молодіжного підприємництва в Україні». 

У заході взяли участь представники Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради, громадських організацій, професорсько-викладацький склад ХДУХТ, підприємці, молодь та студенти. 

Учасники круглого столу обговорили вимоги та особливості сучасного ринку праці в приватному секторі економіки, зміни бізнес-середовища в умовах євроінтеграції держави та можливості й здібності української молоді проявити себе у сфері бізнесу. Студенти мали змогу представити власні проекти, над якими вони працюють у рамках сумісної роботи з викладачами  виша та співробітниками Центру, а також деякі продемонстрували презентаційні матеріали власної справи.

Під час дискусії суттєву увагу було приділено обговоренню процесу формування у студентів компетентності та навичок, які слугують основою готовності самостійно розпочати ведення бізнесу в умовах конкуренції. Усі одностайно прийшли до висновку, що вимоги ринку праці до майбутніх професіоналів стають більш вибагливими і полягають у тому, щоб вміти комплексно вирішувати проблеми, критично мислити, мати креативний підхід до прийняття управлінських рішень, вміти управляти персоналом та взаємодіяти з ним, мати емоційний інтелект, формувати власну думку та приймати рішення. Також,  було зазначено, що навчання, стажування та дослідницька робота студентів і молоді мають бути спрямовані на розширення комунікації та здобуття професійних бізнес-навичок, що дозволить у майбутньому мати конкуренті переваги на ринку праці.