Карта сайту

Взаємодія влади, бізнесу, освіти та науки: шлях до ефективності та лідерства на ринку

23.12.2019

20.12.2019 Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР спільно з науково-дослідним центром ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові на 2018-2022 роки проведено круглий стіл на тему: «Взаємодія влади, бізнесу, освіти та науки: шлях до ефективності та лідерства на ринку».

Учасники круглого столу обговорювали питання ефективності співпраці міської влади, бізнесу, освіти та науки, перспективи підвищення ефективності взаємозв’язків з метою досягнення лідерських позицій на ринку. Спікерами було наголошено, що  науково-дослідний центр ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» протягом п’яти років брав активну участь у реалізації окремих заходів Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022 роки.    

За результатами поточного року в рамках роботи Програми з метою забезпечення постійного взаємозв’язку з міською владою та підприємницькою громадськістю міста робітниками Центру регулярно проводились круглі столи, навчальні та навчально-методичні семінари, громадські обговорення, зустрічі та інші заходи з представниками органів влади, громадських об’єднань, підприємців та викладачами, аспірантами і студентами Університету щодо актуальних питань: здійснення ефективної бізнес-активності; забезпечення інформаційної й організаційної підтримки підприємницької діяльності; перспектив міжнародної економічної інтеграції бізнесу; розвитку інфраструктури підтримки підприємництва в місті, академічного підприємництва в установах вищої освіти міста Харкова; підвищення значення бізнес-об’єднань у формуванні діалогу між підприємництвом та міською владою.

У виступах учасників було охарактеризовано сучасний стан діяльності підприємницьких структур міста, визначено чинники, що впливають на ефективну взаємодію міської влади, приватного бізнесу, громадських організацій, науки та освіти; розглянуто основні системні принципи та економічні моделі спільної діяльності різних соціальних інститутів у Харкові.  

Окрему увагу було приділено обговоренню основних реалій сьогодення, які вимагають від науковців, освітян, влади та підприємців вирішувати нові завдання, пов’язані з євроінтеграційними процесами, необхідністю підвищення конкурентоспроможності суб’єктів підприємницької діяльності та трансформації функцій міської влади у галузі освіти та економіки.

На засіданні круглого столу було надано слово студентам щодо їх думки з питань підприємницької освіти та можливостей доступу молодих висококваліфікованих фахівців до робочих місць у підприємницьких структурах, залишення в місті після закінчення університету, самостійного створення робочих місць та залучення молодих людей до прийняття рішень на рівні місцевого самоврядування. Було виділено форми активної взаємодії, які допомагають побороти суттєві протиріччя необхідної взаємодії у трикутнику влада-бізнес-університет з метою розвитку та підвищення ефективності діяльності малого та середнього підприємництва м. Харкова та його виходу на конкурентні позиції у міжнародній підприємницькій спільноті. 

Обговорення результатів роботи підтвердили, що проведена робота викладачів науково-дослідного Центру ХДУХТ сумісно з органами місцевого самоврядування була ефективною у напрямку розвитку підприємництва в місті Харкові та мала певний практичний інтерес для органів влади, науковців, студентів, аспірантів Університету, представників підприємницької громадськості м. Харкова.