Карта сайту

Харків став другим IT-хабом після Києва

12.10.2018

10 жовтня 2018 року Харківська громадська організація «Kharkiv IT Cluster» презентувала результати дослідження IT-ринку в місті Харкові, захід пройшов в «Premier Palace Hotel Kharkiv». 

Згідно з результатами дослідження, в Харкові працює близько 25 тис. фахівців в області інформаційних технологій, які працевлаштовані в 445 IT-компаніях. Таким чином, за кількістю IT-фахівців Харків обходить інші великі IT-локації України, поступаючись лише київським хабу. 15% працівників IT-сектора країни працюють в Харкові, що вдвічі більше, ніж в Дніпрі, і втричі більше, ніж в Одесі.

Дослідження також показало, що харківська IT-індустрія демонструє стабільне зростання, формує значну частку податкових відрахувань до державного та місцевого бюджетів. Так, у 2017 році IT-галузь Харкова перерахувала до бюджетів усіх рівнів близько 5 млрд.грн. податків, з яких 43% – до місцевого бюджету. 95% продуктів харківських IT-компаній направляються зарубіжним замовникам, 65% з яких – у США і 25% – в Європу. 

На презентації перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов зазначив, що міська влада підтримує і буде підтримувати розвиток інформаційних технологій і фахівців цієї галузі.

«Дуже важливо, щоб ІТ-шники залишалися в місті, для нас це у пріоритеті. Що потрібно для цього зробити? Перш за все створити комфортні умови проживання. Сьогодні Харків демонструє всій Україні, як це зробити, і є першим за рівнем комфорту серед інших міст України. Крім того, це будівництво нерухомості. Галузь будівництва житла у нас демонструє приголомшливі темпи, і одним з основних споживачів цієї нерухомості є саме ІТ-шники. Третє – освіта. Система освіти повинна бути вибудувана так, щоб і в школах, і в вищих навчальних закладах знання давалися на високому рівні, з огляду на сучасні технології. Ці всі фактори дозволяють співробітникам ІТ-компаній залишатися в місті, наповнювати бюджет Харкова і давати можливість місту розвиватися», – зазначив Ігор Терехов.

З повною інформацією про результати дослідження можна ознайомитися на сайті «Kharkiv IT Cluster».

Джерело: Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету