Карта сайту

Мінцифри запускає інструмент, що допоможе бізнесу перевірити рівень захисту персональних даних

29.01.2021
Мінцифра спільно з партнерами розробили інструмент (toolkit), який допоможе бізнес-спільноті освоїти основи українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері захисту персональних даних.
 
Що це? 
 
Toolkit — це тест, який перевірить, наскільки ваша компанія дотримується вимог законодавства про персональні дані під час роботи з клієнтами. 
 
Кому знадобиться? 
 
Інструмент стане у пригоді власникам бізнесу та топ-менеджерам, а також юридичним радникам компаній, чия діяльність полягає в моніторингу дотримання стандартів у сфері захисту персональних даних.
 
За допомогою тесту ви зможете:
  • розібратися в основах законодавства у сфері захисту персональних даних;
  • зрозуміти рівень підготовки вашої компанії;
  • отримати конкретні підказки, як удосконалити систему відповідно до законодавства України та ЄС. 
Результати та рекомендації можна отримати анонімно. Водночас є можливість зберегти їх в особистому кабінеті.
 
«Серед іншого, мета Мінцифри — формувати в Україні культуру правильної поведінки з персональним даними. Це стосується і бізнес-спільноти, яка працює з персональними даними клієнтів. Якщо ваша компанія збирає інформацію про користувачів сайту чи застосунку, дбати про повагу до приватності — одне з ключових завдань. Це допоможе формувати довіру клієнтів та приносити вам додатковий дохід». 
 
Людмила Рабчинська,
заступниця Міністра цифрової трансформації 
 
28 січня у світі відзначають Міжнародний день захисту персональних даних. Сфера захисту персональних даних ‒ одна з пріоритетних для Мінцифри. Розробляючи застосунки, які полегшують життя людей, міністерство обробляє персональні дані відповідно до законів і має всі необхідні технічні засоби для захисту. Крім цього, не використовує їх надмірно та без визначеної мети. Також разом із профільним комітетом Мінцифра працює над удосконаленням законодавства та узгодженням його з міжнародними стандартами. 
 
Сервіс запрацює з лютого на платформі Дія.Бізнес.
 
Проєкт реалізовано Міністерством цифрової трансформації України завдяки підтримці Програми розвитку ООН в Україні спільно з ГО «Privacy HUB» та «Юридичні інновації».
 
Коментарі та пропозиції щодо нового сервісу надсилайте на електронну адресу: business@thedigital.gov.ua