Карта сайту

Молодіжне підприємництво шляхи його розвитку

20.04.2018

Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР спільно з науково-дослідним центром ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м.Харкові на 2018-2022 роки було проведено круглий стіл на тему «Молодь та економічне майбутнє України».

Учасники круглого столу обговорили результати першої Конференції наукової молоді «Економічне майбутнє України», яка відбулася у м. Києві 30 березня 2018 року, та зібрала понад 350 представників студентства та викладачів з провідних університетів економічного напрямку з усієї країни. Конференцію проведено Українською асоціацією Римського клубу спільно з Київським міжнародним економічним форумом. Спікери конференції – провідні міжнародні і українські економісти, науковці, успішні промисловці та підприємці. Було підтримано основний лейтмотив усіх спікерів київської конференції, про те що сьогодні Україна здатна на так зване «економічне диво» – досягнення якісного економічного зростання і підвищення рівня життя абсолютної більшості населення і при цьому не виснажуючи обмежені природні ресурси, та не руйнуючи навколишнє середовище.

Під час круглого столу обговорено сучасні тренди економічного розвитку, формування нової економічної політики, майбутні перспективи країни у мінливому та складному світі та можливості активізації підприємництва серед молоді в Україні, зокрема в м. Харкові. Дізналися про враження учасників конференції, які донесли думки провідних міжнародних та українських економістів, науковців, успішних промисловців та підприємців. 

Учасники засідання круглого столу приділили особливу увагу обговоренню напрямків співпраці міської влади, вищих навчальних закладів та представників бізнесу у сфері підтримки молодіжних ініціатив у галузі підприємництва в м. Харкові. Підтримано запропоновану студентами пропозицію щодо формування платформи B2B для удосконалення електронного сервісу «Допомога підприємцю» на веб-сайті «Підприємництво і споживчий ринок міста Харкова» з метою полегшення відкриття власного бізнесу молодими підприємцями та пошуку необхідних для роботи послуг у бухгалтерській, фінансовій, страховій, юридичній та інших сферах.

На засіданні круглого столу учасниками були обговорені такі питання: молодіжне підприємництво, яке є стратегічним ресурсом для розвитку малого та середнього бізнесу що сприяє професійній та особистісній самореалізації молодих людей; перспективні формати взаємодії Університетів з бізнесом, громадськістю та міською владою у вигляді проходження виробничої, педагогічної практики і стажування студентів; стажування та підвищення кваліфікації викладачів; створення старт-ап центрів, відкриття бізнес-інкубаторів, бізнес-просторів, платформ, територій, фаб-лабів та інших утворень з підтримки бізнес-ідей серед молоді; реалізації спільних науково-освітніх, інноваційних, соціальнокорисних та інших проектів.