Карта сайту

До уваги суб'єктів господарювання!

08.08.2022

Міністерство економіки України спільно з Фондом державного майна завершили розробку методики визначення збитків, завданих підприємствам внаслідок агресії рф.

За допомогою цього документа суб’єкти господарювання зможуть розрахувати:

  • розмір реальних збитків своєму майну. Йдеться про нерухоме та рухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, транспортні засоби, товарно-матеріальні запаси тощо, знищені або пошкоджені внаслідок бойових дій;
  • упущену вигоду, яку підприємство втратило через неможливість продовження діяльності;
  • розмір витрат, необхідних для відновлення майна та майнових прав, що зазнали руйнівного впливу внаслідок збройної агресії.

Оцінка здійснюватиметься незалежними експертами на підставі вихідних даних (документів підприємства, в яких містяться характеристики майна), результатів огляду постраждалого об’єкта (або фото-, відеоматеріалів, супутникових знімків), а також на основі даних про ринкову вартість подібного майна.

Для підтвердження факту знищення об’єктів внаслідок військової агресії підприємцям необхідно буде підготувати пакет документів.

Збитки, визначені за методикою, можуть бути використані для відкриття кримінальних проваджень проти агресора, подання постраждалими суб’єктами господарювання заяв на компенсацію, а також для позовів до міжнародних судових інстанцій.

Наразі проект методики оприлюднений для обговорення на сайті Міністерства економіки України. Ознайомитись з текстом можна тут: https://bit.ly/3Q8buzo

Якщо ви маєте уточнення або зауваження до документу, подавайте пропозиції у формі електронних звернень на нашому сайті.