Карта сайту

Уряд схвалив ряд рішень, які відкрили доступ підприємцям з Харкова до державних програм фінансової підтримки

16.11.2023

30 березня Уряд схвалив ряд рішень, які відкрили доступ підприємцям з Харкова до державних програм фінансової підтримки.

Підприємці Харкова та ті, хто мають намір розпочати власну справу, можуть подати заявку на отримання безповоротних мікрогрантів.

Програма передбачає надання грантів на суми:

  • до 250 тисяч гривень – за умови створення щонайменше одного робочого місця;
  • до 500 тисяч гривень – за умови створення щонайменше двох робочих місць.
  • від 500 тисяч до 1 млн гривень може отримати учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни, якщо він не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП. Головна умова – створити від чотирьох робочих місць, із яких щонайменше два – для ветеранів або людей з інвалідністю внаслідок війни. Кошти надаються на умовах співфінансування – 70% на 30%.

Заявки подаються через портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу.

Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.

За інформацією Харківського обласного центру зайнятості, за час дії грантової програми «Власна справа» у рамках Урядового проєкту «єРобота» станом на 1 листопада 2023 року було ухвалено 126 позитивних рішень для підприємців міста, які хочуть створити бізнес або розширити вже наявний.

Серед переможців 4 проєкти учасників бойових дій та членів їх сімей.

Станом 01.11.2023 вже профінансовано 77 нових проєктів.

Загальний обсяг фінансування проєктів, які отримали позитивні рішення, склав більше 27 млн грн.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці, є надання послуг, виробництво та торгівля.

За консультацією щодо отримання гранту можна звертатись до Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості за графіком:

Вівторок – 13:00-15:00
Середа – 10:00-12:00
Четвер – 13:00-15:00
П’ятниця – 10:00-12:00

Адреса: вул. Шевченка, 137-А, кабінет 106.

Також нагадуємо, що у підприємців є доступ до інших державних та міжнародних програм для фінансової, менторської, експертної та юридичної підтримки.

З усіма актуальними програмами для бізнесу можна ознайомитися на офіційному сайті Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку: https://ppr.kharkov.ua/ua.