Карта сайту

До відома суб'єктів господарювання!

20.04.2023

Напередодні Міжнародного дня Землі, який відзначається 22 квітня, нагадуємо, що з 01.01.2023 згідно з Законом України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» почала діяти загальна заборона на розповсюдження всіх пластикових пакетів товщиною стінки до 50 мікрометрів (тонких, надтонких, оксорозкладних) в об’єктах роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг. Альтернативою їм мають стати біорозкладні пакети та інші варіанти паперових та поліпропіленових пакетів.

За порушення норм цього Закону Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, застосовує до суб’єктів господарювання штрафи у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Наголошуємо на необхідності вжити заходи, спрямовані на зменшення обсягу використання пластикових пакетів та обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.