Карта сайту

Відбувся семінар «Експортне фінансування»

23.11.2023

22 листопада відбувся семінар «Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку. Роль доступного фінансування у відновленні та стимулюванні розвитку експортної діяльності в Україні».

Захід проходив в межах ініціативи щодо надання допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу на деокупованих територіях Харківської області у відновленні ділової активності, яка впроваджується ГО «Асоціація приватних роботодавців» за підтримки #Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Від Харківської міської ради у заході взяли участь представники Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку.

Під час семінару заступник начальника Управління з питань підприємництва та регуляторної політики Наталія Цимбалюк проінформувала присутніх про фінансову підтримку підприємців Харківською міською радою.

«22 листопада на сесії Харківської міської ради був затверджений новий Порядок часткової компенсації з бюджету Харківської міської територіальної громади відсоткових ставок за кредитами, що надаються банківськими установами на реалізацію бізнес-проєктів суб’єктів малого та середнього підприємництва міста Харкова. Згідно з рішенням, тепер частковій компенсації підлягають відсоткові ставки за кредитами в національній валюті, залученими на термін до трьох років для реалізації бізнес-проєктів, обсяг яких не перевищує 3 млн грн (раніше було 750 тис. грн). Часткова компенсація надається на рівні 50% від суми відсотків, сплачених позичальниками за звітний місяць за кредитним договором, укладеним з банком-партнером. Крім того, був спрощений пакет документів для отримання підприємцями часткової компенсації з міського бюджету» – зазначила Наталія Цимбалюк.

Також вона запросила представників банків до співпраці з метою розширення кола учасників цієї ініціативи.