Карта сайту

Рефінансування енергоефективних інвестицій МСП України через фінансовий сектор

28.12.2022

21 грудня 2022 року, в Міністерстві фінансів України відбулось підписання Кредитної угоди Фонду розвитку підприємництва (ФРП) та АБ «УКРГАЗБАНК» на суму 150 млн грн у межах проєкту «Рефінансування енергоефективних інвестицій МСП України через фінансовий сектор» (далі – Проєкт).

Проєкт фінансується Урядом Німеччини через Німецький банк розвитку KfW відповідно до Угоди про кредит та грант, укладеної з Міністерством фінансів України та Фондом розвитку підприємництва.

У рамках нового Проєкту, кредитні кошти KfW буде спрямовано АБ «УКРГАЗБАНК» на фінансування інвестиційних проєктів малого та середнього підприємництва у сфері енергозбереження та енергозабезпечення.

Це особливо важливо в умовах віялових відключень електрики та сприятиме безперебійній діяльності бізнесу, збереженню робочих місць на підприємствах малого бізнесу.

Також у межах Проєкту буде запроваджено нові підходи у кредитуванні малого і середнього підприємництва, що базуються на міжнародних екологічних та соціальних стандартах Політики фінансування сталого розвитку.

Завдяки фінансовій підтримці від Європейського Союзу Фонд розвитку підприємництва спроможний запропонувати банкам України та МСП кредитний ресурс у національній валюті, який може бути поєднаний з Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для забезпечення доступності енергоефективних інвестицій для МСП.