Карта сайту

Закон України № 2173-ІХ – нові податкові правила щодо проведення фактичних перевірок

30.04.2022

Законом України від 16 квітня 2022 року № 2173-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексі України та інших законодавчих актів України щодо адміністрування окремих податків у період воєнного, надзвичайного стану», що набрав чинності 16.04.2022 року, введено нові податкові правила щодо проведення фактичних перевірок.

Тимчасово (п.п. 69,27 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ), на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, податкові органи здійснюють державний контроль (нагляд) та спостереження у сфері ціноутворення, тобто щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) шляхом проведення фактичних перевірок.

Вказана фактична перевірка проводиться за наявності хоча б однієї з таких підстав:

  • отримання у встановленому законодавством порядку від державних органів або органів місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення;
  • отримання письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до Закону України «Про звернення громадян», про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

При цьому, податкові органи мають право отримувати від суб’єктів господарювання документи та/або інформацію, які підтверджують фактичну вартість придбання товару, що є предметом перевірки.