Карта сайту

Українські компанії мають отримати «промисловий безвіз»

21.09.2020

17 вересня 2020 року Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко провів нараду з представниками всіх регіональних держпідприємств, які працюють у сфері технічного регулювання, стандартизації та метрології.  

Метою зустрічі стало обговорення ключових завдань сфери для забезпечення підтримки національного виробника на внутрішньому ринку та українського експортера на зовнішньому ринку. Важливою темою став процес підготовки до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Угода АСАА).

Міністр зазначив, що спільними зусиллями  маємо допомагати нашому бізнесу, нашій промисловості відповідати європейським стандартам, підвищувати конкурентоспроможність і виходити на нові європейські ринки, розвивати наші торговельно-економічні відносини з ЄС. 

Українські компанії мають отримати “промисловий безвіз. Відповідність європейським стандартам залежить від оновлення та модернізації власних лабораторій, підвищення кваліфікації персоналу, надання високоякісних послуг виробникам та споживачам української промислової продукції.

Так, наразі вже підписано 8 нових проектів міжнародних договорів щодо співробітництва у сфері стандартизації, метрології та оцінки відповідності (Республіка Перу, Республіка Корея, Республіка Кувейт, Республіка Хорватія, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Ісламська Республіка Іран, Республіка Польща).

Черговим надважливим завданням є укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Угода АСАА).

“Планується, що в наступному місяці, Європейською стороною буде проводитись Попередня Оціночна Місія готовності української інфраструктури якості до укладання Угоди АСАА. Маємо отримати позитивні результати цієї роботи”, - наголосив Міністр.

Під час наради учасники мали змогу обговорити проблемні питання та напрацювати разом алгоритм подальших дій.

Джерело: Урядовий портал, Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України