Карта сайту

Харків і Нюрнберг підписали меморандум

06.11.2018

5 листопада 2018 року відбулася зустріч секретаря Харківської міської ради Олександра Новака і мера міста Нюрнберг Ульріха Малі. В рамках візиту офіційної делегації міста Харкова до Німеччини сторони підписали Меморандум про окремі заходи в частині співпраці між містами-побратимами та затвердили основні напрямки роботи на 2019 рік для обміну кращими практиками в сферах економіки, освіти, культури, спорту і туризму.

Згідно з меморандумом, в планах – спільна подача заявки на проект «NAKOPA» за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (впровадження енергоефективних технологій в Харкові), проведення Днів культури міста Харкова в Нюрнберзі (театральні виступи, художня виставка, виступи харківських музичних груп), надання німецькою стороною благодійної допомоги медичним та соціальним установам Харкова.

Делегація Харківської міської ради до складу якої входить директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Вікторія Китайгородська і представники бізнесу міста Харкова беруть участь в Німецько-українському економічному форумі в Торгово-промисловій палаті міста Нюрнберга.

Також планується участь представників муніципалітету Нюрнберга в Міжнародному туристичному форумі в Харкові, а підприємців і представників муніципалітету Нюрнберга – в Днях Нюрнберга в місті Харкові та Німецько-українському економічному форумі. Передбачається, що музичний колектив з Нюрнберга братиме участь в концерті міст-побратимів Харкова з нагоди Дня міста та Дня Незалежності України, а харків'яни – у традиційному Різдвяному ярмарку міст-побратимів Нюрнберга.

Наприкінці листопада – на початку грудня 2019 року планується підписання нового Меморандуму про співпрацю між Харковом і Нюрнбергом на 2020 рік.

Довідка. Харків і Нюрнберг співпрацюють понад 25 років. Угода про побратимські відносини між містами була підписана 29 квітня 1990 року, а оновлений договір – 7 липня 1999 року. У Харкові працюють «Будинок Нюрнберга» і Спілка побратимства «Харків-Нюрнберг».

Джерело: офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету