Карта сайту

Пенсіонери-підприємці мають пільги зі сплати єдиного соціального внеску

15.05.2018

Особи, яким пенсія за віком буде призначена відповідно до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», мають право на пільги зі сплати за себе єдиного внеску згідно ч.4 ст.4 Закону про ЄСВ, оскільки ця норма не містить ніяких обмежень і умов з придбання фізичною особою-підприємцем статусу пенсіонера за віком. До такого висновку прийшов Верховний Суд від від 20.03.2018 р. у справі № 805/2195/17а.

У рішенні суд зазначив, що відповідно до ч.4 ст.4 Закону про ЄСВ, фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Проаналізувавши цю норму, Верховний Суд зазначив, що звільнення фізичної особи-підприємця, який обрав спрощену систему оподаткування, від сплати єдиного внеску можливо при наявності двох умов: по-перше, така особа повинна мати статус пенсіонера за віком або інваліда; по-друге, отримувати відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Джерело: http://www.interbuh.com.ua/ua/