Карта сайту

Платники єдиного податку другої групи можуть займатися HoReCa

17.01.2019

Розрахунки за продукцію й надані послуги в закладах (на підприємствах) ресторанного господарства здійснюються за готівку та/або в безготівковій формі (платіжні картки, платіжні чеки тощо) із застосуванням  реєстраторів розрахункових операцій (електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система тощо) або зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п.3.2 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства від 24.07.2002 № 219).

Оскільки ФОП – ресторатор під час обслуговування замовлень свят, банкетів, інших спеціальних замовлень продає та організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, то він може перебувати на другій групі платників єдиного податку за умови дотримання правил застосування спрощеної системи оподаткування, передбачених  пп.2 п.291.4 ст.291 Податкового Кодексу України.

Якщо ж підприємець планує здійснювати інший вид діяльності, то йому необхідно подати заяву про внесення такого виду діяльності до реєстру. Одночасно такий вид діяльності має бути дозволений для підприємців другої групи єдиного податку.

У випадку, коли підприємець буде здійснювати заборонену або не внесену до реєстру діяльність, такий підприємець самостійно зобов'язаний перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.

Відповідно до  п.299.10 ст.299 Податкового Кодексу України реєстрація  платників єдиного податку може бути анульована відповідним контролюючим органом.
  
Джерело: портал Приватний підприємець http://chp.com.ua