Карта сайту

Відбувся круглий стіл на тему «Наука в дії: досвід та перспективи»

09.11.2017

08.11.2017р. Департаментом адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради спільно з науково-дослідним центром «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» ХДУХТ під егідою Академії економічних наук України, в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2012-2017 роки та в рамках Тижня науки проведено круглий стіл на тему «Наука в дії:досвід та перспективи».

Учасники круглого столу обговорювали реалії сучасного українського бізнес-середовища, яке висуває нові вимоги до вмінь і навичок працівників, їхньої освіти та професіонального досвіду. Ринок праці диктує свої вимоги, створює нові ролі та шукає досвідчених професіоналів. Бізнес-індустрії стрімко розвиваються, а українська вища освіта та наука повинні задовольняти нагальні потреби ринку праці у висококваліфікованих кадрах. 

У ході роботи круглого столу було обговорено приклади закордонного досвіду співпраці університетів і підприємств, а також вдалі вітчизняні практики відповідної колаборації, визначено основні стратегії формування діалогу між індустрією вищої освіти та бізнес-середовищем, що мають допомогти скорегувати наявний дисбаланс на ринку праці України. 

Представники  професорсько-викладацького складу ХДУХТ продемонстрували власний досвід реалізації науки в дії. Було представлено результати Пілотного проекту щодо реалізації науково-дослідних розробок у закладах торговельного бізнесу.  

На погляд викладачів така спільна діяльність дозволяє студентам, які сьогодні вивчають дисципліни навчальних планів, а завтра закінчать навчання, отримають диплом, глибше розумітися у практичних питаннях реалізації отриманих знань.

На думку представників Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради, перспективами підвищення якості вищої освіти у сучасних умовах і, найголовніше, допомоги студентам у підготовці до професійного життя за межами університетських аудиторій, є активне впровадження більш практичного, прикладного підходу до освіти. Надання освітніх послуг, заснованих на досвіді та актуальних бізнес-процесах, допоможе викорінити наявні прогалини у продуктивності молодої робочої сили. Побудова і розширення партнерських зв’язків між науковими колами та приватним сектором – невід’ємна частина налагодження цього процесу.