Карта сайту

Конструкторське бюро імені Морозова відзначило 90-річчя

08.09.2017

ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О.Морозова» сьогодні, 8 вересня, відзначило 90-річний ювілей.

Зі святом колектив підприємства привітала директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Вікторія Китайгородська. Вона зазначила, що за свою багаторічну історію конструкторське бюро виховало плеяду висококласних інженерів та управлінців, здатних розробити і освоїти виробництво будь-якої складності.

«На вашому підприємстві було створено багато зразків бронетехніки, які називали «перший», «новітній» або «найкращий». Це – перші вітчизняні танки Т-12 і Т-26, новітній для свого часу Т-35, кращий танк Другої світової війни Т-34. І зараз, крокуючи в ногу з часом, ви створюєте високоякісну бронетехніку, головна перевага якої – перевірена часом надійність. В даний час у вас працює більше тисячі кваліфікованих фахівців, здатних забезпечити виконання найважливіших державних завдань. Саме ваше підприємство сьогодні є головним в Україні і добре відомим за її межами науковим та інженерним центром в області розробки сучасних зразків бронетанкової техніки і артилерійських систем, – сказала Вікторія Китайгородська. – Бажаю вам подальших трудових досягнень, оптимізму, благополуччя, миру і здоров'я на довгі роки вам і вашим родинам! Хай життя буде наповненим плідною працею на благо нашого рідного міста і країни, розумінням і підтримкою друзів, творчими успіхами, любов'ю рідних і близьких».

Кращим працівникам конструкторського бюро були вручені Почесні грамоти виконкому Харківської міської ради та Подяки міського голови.

Довідка. ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О.Морозова» було засноване в 1927 році, в даний час входить до складу ДК «Укроборонпром». Головний напрямок діяльності – розробка і модернізація танків, бойових модулів, самохідних артилерійських систем, бойових броньованих машин, а також навчально-тренувальних засобів.

В останні роки на підприємстві були розроблені сучасний український танк БМ «Оплот», бронетранспортер БТР-4Е з поліпшеними характеристиками і низка машин на його базі, тактична броньована колісна машина «Дозор-Б», модернізовані раніше виготовлені танки (БМ «Булат») для потреб Збройних Сил України.

У 2016 році колективу ДП «ХКБМ» була вручена премія Харківської міської ради за вагомий внесок у вирішення соціально-економічних питань та розвиток місцевого самоврядування.